GÜLDEN ZENGİN

GÜLDEN ZENGİN (ŞİFA TERAPİSTİ)


 

1 Mayıs 2008 için unutamayacağım bir gün diyebilirim. Sabah kalktığımda, başka herhangi bir günden farkı yoktu ama hayatımın en güzel bir günü oldu.


 

İlişkilerim, sağlığım, işim ve maddi durumum bir daha hiç düzelmeyecek gibi görünüyordu. Etrafımı saran zorluklardan kaçış yolu bulamıyordum ve sonra mucizeler zinciri oldu!... Metal sektörünün içindeydim ve batış yaşadım, şer gibi görünen durumun aslında kendime hayır olduğunu mucizeler yaşamaya başladığımda anladım, denir ya “her şerde bir hayır vardır” diye!


 

O andan itibaren korkularımla yüzleşerek, özümü tanıyarak, ışığımı keşfim ve şifacı olduğumu anlamamla, aslında hepimizin mucizeler olduğunu, bu dünyada iyiliği ve sevgiyi deneyimlemeye geldiğimizi….. Bul yapın parçaları olduğumuzu, gücün, sevginin ve cesaretin içimizde var olduğunu, korkularımızla bunun farkında olamadığımızı anladım…..


 

Bu programlarımız, biz bilinçli bir şekilde fark etmeden nesilden, nesile geçerek hayatlarımızı derinden etkilediğini... Örneğin bir büyükbabanın şiddetli öfkesi, kendinizi öfkeden kızdırma eğilimi göstermenize sebep olan bir genle geçmiş olabilir….. Veya 7 nesil önce boğularak ölmüş bir büyükannemizin duyguları, bu hayatta sudan korkmamıza sebep olabilir gibi,


 

Değişime izin vermeliyiz. Çünkü izin vermezsek, yıllarca sürdürdüğümüz direnişten dolayı yorgun olacağız… Ve benimde amacım, her insanın, bilinçli ya da değil bir seviyede hissettiği bu değişimleri anlamasına ve onlarla yüzleşmesine yardımcı olmak.


 

HERKES ARMAĞANLARLA DOĞAR, YAŞAMIN KENDİSİ BUNLARIN İÇİNDE EN DEĞERLİSİDİR.